Pojemniki półpodziemne

Nasze pojemniki to odpowiedź na potrzeby rozwijających się miast.

Produkt ten dedykowany jest dla miejsc, w których chcemy utrzymać wysoki poziom estetyki i nie czynić miejsca składowania odpadów wstydliwym.

System pojemników półpodziemnych nie wymaga od firm odbierających odpady jakichkolwiek nakładów finansowych na ich obsługę. Wykorzystuje on wyłącznie obecne rozwiązania z opróżniania pojemników typu „dzwon”/”igloo”. W porównaniu z systemem pojemników podziemnych system pojemników półpodziemnych jest znacznie tańszym rozwiązanie. W przypadku pojemników półpodziemnych istotą jest wykorzystanie powierzchni podziemnej (75% całości pojemnika podziemnego). Wykorzystując powierzchnię poniżej powierzchni gruntu oszczędzamy część naziemną. Można ją wykorzystać np. na powiększenie terenów zielonych

System pojemników półpodziemnych nie wymaga od firm odbierających odpady jakichkolwiek nakładów finansowych na ich obsługę. Stosując system pojemników półpodziemnych nie musimy starać się o pozwolenie na budowę. Wystarczy zwykłe zgłoszenie budowlane.


Co charakteryzuje pojemniki półpodziemne?

Wydajność

Porównując wydajność pojemników półpodziemnych do tradycyjnych kółkowych możemy stwierdzić, że wydajność tych pierwszych jest wielokrotnie większa. Jeden pojemnik półpodziemny o pojemności 5m³ zastępuje sześć pojemników 1100l czterokółkowych czy ok. 50 pojemników 120l dwukółkowych. Taka sytuacja jest możliwa dzięki konstrukcji pojemnika zapewniającej efekt kompresji odpadów pod wpływem ciążenia.

Ergonomia

Pojemniki półpodziemne są zaprojektowane z myślą głównie o osobach korzystających z nich, nie zapominając o dzieciach czy osobach niepełnosprawnych. Rozmiary pojemników półpodziemnych, a w szczególności kioski wrzutowe uwzględniają ergonomię obsługi przejawiającą się w otwieraniu pojemnika, wysokość umieszczenia otworu wrzutowego czy łatwego dostępu do pojemnika nawet dla osób na wózkach.

Modularna konstrukcja

Zastosowanie modularnej konstrukcji pojemnika półpodziemnego umożliwia wymianę poszczególnych elementów pojemnika pozwalając inwestorowi na swobodne zmiany, jeżeli takowa potrzeba się pojawi, nie narażając inwestora na koszty zamiany całego urządzenia.


Budowa i wymiary pojemników półpodziemnych.

informacje-techniczne-pojemniki-polpodziemne-ilustracja-1
PPP_1m_2m_4m
Kliknij, by powiększyć

Korpus pojemnika półpodziemnego

Korpus pojemnika półpodziemnego wykonany jest z polietylenu. Na korpus naszego pojemnika półpodziemnego oferujemy 10 letnią gwarancję, a wynika z tego, że jest on praktycznie niezniszczalny w trakcie całego cyklu życia pojemnika półpodziemnego.

Kształt naszego pojemnika półpodziemnego wywołuje zjawisko kompresji odpadów co redukuje ich objętość, a w konsekwencji obniża koszty obsługi wywozu odpadów. Umieszczenie korpusu pojemnika półpodziemnego pod poziomem gruntu powoduje spowolnienie procesu fermentacji dzięki utrzymaniu stałej temperatury od 10 °C do 15°C. Szczególnie jest to istotne w miesiącach letnich gdzie zmniejszamy przez to nieprzyjemne zapachy wynikające z fermentacji niektórych odpadów.


Polskie Pojemniki w Nowej Soli. Zamówienie obejmowało instalację 35 sztuk naszych pojemników półpodziemnych.

Możliwości obudowy pojemnika

Pojemniki których producentem jest spółka Polskie Pojemniki charakteryzują się wysoką jakością nie tylko materiału z którego są wykonane ale również wizualną; w związku z tym nie wymagają dodatkowej obudowy.

Niemniej jednak oferujemy kilkadziesiąt opcji wykonania dodatkowej obudowy np. drewnem impregnowanym, drewnem kompozytowym, panelami aluminiowymi w kolorach i wymiarach spełniających Państwa oczekiwania

Wkład pojemnika

„Big bag” (worek wielokrotnego użytku)

Polecany głównie do gromadzenia odpadów papierowych i plastikowych. Wykonany z materiałów na bazie polietylenu, wodoodporny, nieprzemakalny. W worku przeznaczonym do zbiórki szkła lub odpadów stosuje się odporną na przecięcia i wzmocnioną wkładkę. Do zaciskania i otwieranie worka podczas opróżniania zastosowano mechanizm umożliwiający przeprowadzenie tej czynności z odległości kilku metrów, czyli w chwili kiedy worek znajduje się nad samochodem odbiorczym. W zależności od rodzaju pojemnika występuje w rozmiarach 1,5 , 3,0 i 5,0m³.

PP_1,5m_3m_5m_worek_NIEBIESKIE

WKŁAD WORKOWY Z rezerwuarem na odcieki (POLIETYLENOWY)

• pojemność od 800 -5000 l
• zalecany do odpadów z odciekami np. odpady zmieszane czy szkło:
wodoodporny, nieprzemakalny.
- we wkładzie workowym przeznaczonym do zbiórki szkła lub odpadów stosuje się odporną na przecięcia i wzmocnioną wkładkę.
- zapobiega wydostawaniu się odcieków na zewnątrz wkłady workowego
• obsługiwany przez podnośniki jednohakowe czyli identyczne jakich używamy do pozostałych frakcji
• obsługiwany przez jedną osobę
• kilkuletnia trwałość

PP_1,5m_3m_5m_worek_CZARNY

WKŁAD NA ODPADY BIO - (TWARDY – POLIETYLENOWY)

• Pojemność - 600 l i 800 l
• wykonany z polietylenu co zapewnia mu długoletnie użytkowanie , sztywność i szczelność.
• odbiór za pomocą systemu dwuhakowego (identyczny jak przy dzwonach/igloo)
• elementy metalowe wykonane ze stali cynkowanej odpornej na korozję
• wyposażony w misę oddzielającą frakcje stałą od płynnej
• obsługiwany przez podnośniki jednohakowe czyli identyczne jakich używamy do pozostałych frakcji
• obsługiwany przez jedną osobę

PP_15m_3m_5m_wkład_BRAZ

Proces opróżniania pojemników

 
 

Certyfikaty

Spółka Polskie Pojemniki działa zgodnie z zasadami wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 i Środowiskowego ISO 14001.

Nasze pojemniki spełniają wymagania norm europejskich, zgodnych z serią PN-EN 13071 (PN-EN 13071-1, -2, -3). Posiadają także polski atest higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Szczycimy się faktem, iż jesteśmy w nielicznym gronie europejskich producentów pojemników półpodziemnych, których wyroby są certyfikowane przez akredytowaną w tym zakresie jednostkę certyfikowaną. Akredytacja została nadana przez Polskie Centrum Akredytacji.

ISO
CERTYFIKAT-EN-13071-1-web
CERTYFIKAT-EN-13071-2-web
Atest-PZH-web