Pojemniki podziemne

Typy kiosków rzutowych

Oferujemy dwa typy kiosków rzutowych - Standard oraz Premium.

typy-kiosków-wrzutowych-standard4

KIOSK WRZUTOWY STANDARD

typy-kiosków-wrzutowych-premium4

KIOSK WRZUTOWY PREMIUM


Oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów w parze z estetyką

Podstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru odpadów uzyskiwane poprzez ukryte pod ziemią zbiorniki o dużej pojemności. Umieszczenie pojemnika pod ziemią zapewnia przechowywanie odpadów w niższych temperaturach niż na zewnątrz, przez co zostaje spowolniony proces gnilny uwalniając otocznie od nieprzyjemnych zapachów.

Równie istotną zaletą tego typu pojemników są względy estetyczne, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest niewielkich rozmiarów kiosk wrzutowy oraz górna platforma pokrywająca pojemnik. Platforma wykonana jest z blachy ryflowanej pokrytej powłoką antypoślizgową dla zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa lub opcjonalnie platforma może być dostosowana do otoczenia i wyłożona dowolnym materiałem np. kostką brukową.

Co charakteryzuje pojemniki półpodziemne?

Wydajność


Porównując wydajność pojemników półpodziemnych do tradycyjnych kółkowych możemy stwierdzić, że wydajność tych pierwszych jest wielokrotnie większa. Jeden pojemnik półpodziemny o pojemności 5m³ zastępuje sześć pojemników 1100l czterokółkowych czy ok. 50 pojemników 120l dwukółkowych. Taka sytuacja jest możliwa dzięki konstrukcji pojemnika zapewniającej efekt kompresji odpadów pod wpływem ciążenia.

Ergonomia


Pojemniki półpodziemne są zaprojektowane z myślą głównie o osobach korzystających z nich, nie zapominając o dzieciach czy osobach niepełnosprawnych. Rozmiary pojemników półpodziemnych, a w szczególności kioski wrzutowe uwzględniają ergonomię obsługi przejawiającą się w otwieraniu pojemnika, wysokość umieszczenia otworu wrzutowego czy łatwego dostępu do pojemnika nawet dla osób na wózkach.

Modularna konstrukcja


Zastosowanie modularnej konstrukcji pojemnika półpodziemnego umożliwia wymianę poszczególnych elementów pojemnika pozwalając inwestorowi na swobodne zmiany, jeżeli takowa potrzeba się pojawi, nie narażając inwestora na koszty zamiany całego urządzenia.


Budowa i wymiary kontenerów podziemnych

rF1oY-2A
Kliknij, by powiększyć

Platforma chodnikowa

Platforma podstawy jest elementem łączącym kiosk wrzutowy z częścią podziemną osadzoną na podłożu, zapewniająca m.in. łatwy dostęp do pojemnika podziemnego i uniemożliwiająca przenikanie wody do części podziemnej. Platforma wykonana jest wg. Wymagań EN PN 13071 zapewniając wszystkie zasady bezpieczeństwa, trwałości i ergonomii użytkowania. Standardowo platforma wykonana jest z blachy ryflowanej, a może być, w zależności od potrzeb użytkownika, wykonana z innych materiałów (kostka brukowa, płyty betonowe, drewno czy guma) np. nawiązujących do danej lokalizacji pojemników podziemnych.

Dodatkowe możliwości kontenerów podziemnych




Proces opróżniania pojemników


Certyfikaty

Spółka Polskie Pojemniki działa zgodnie z zasadami wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 i Środowiskowego ISO 14001.

Szczycimy się faktem, iż jesteśmy w nielicznym gronie europejskich producentów pojemników półpodziemnych, których wyroby są certyfikowane przez akredytowaną w tym zakresie jednostkę certyfikowaną. Akredytacja została nadana przez Polskie Centrum Akredytacji.


ISO
CERTYFIKAT-EN-13071-1-web
CERTYFIKAT-EN-13071-2-web
Atest-PZH-web